Чечелівський район. КЗДО № 163 ДМР








Інформація про роботу ДНЗ

 

 

1. Попередня мережа груп - 12

2. Працює - 12 груп

3. По мікрорайону дітей - 5-6 річок 27, навчаються індивідуально та з гувернантками, не відвідують дошкільний заклад за бажанням батьків.

 

4. До нового навчального року бажано зробити ремонт харчоблоку, електромережі, даху.

 

5. Кадрами, як педагогічними, так і МОП ЗДО укомплектований.

6.Оздоровлення влітку - за бажанням батьків - 78 днів на оздоровлення, решта оздоровлюється в ДНЗ - басейн, природні чинники - сонце, вода, фрукти, соки, овочі.

 

7. Депутати можуть допомогти ремонтувати харчоблок, електроенергію, дах.

 

8. Працюємо за Базовим компонентом дошкільної освіти в України, освітньою програмою "Українське дошкілля".

                                             ЗА ПРОЕКТОМ В ДНЗ - 220 ДІТЕЙ

2 групи - 30- ясла

2 групи- 30- санаторні: 1 - з проявами туберкульозної інфекції,

1- з вадами мовлення (логопедична)

8 груп - дошкільних - 160 дітей.

 

                                                  ФАКТИЧНО - 290 дітей

2 групи - 30 - ясла

2 групи - 27 - спеціальні

8 груп - дошкільних - 233 дитини.

 

 

Комунальний заклад дошкільної освіти

(ясла-садок) комбінованого типу  № 163

           Дніпровської міської ради                                               

працює щодня, крім вихідних днів, з 7.00 до 17.30.

 

 

 

 

 

 

ЗВІТ

ЗАВІДУВАЧА ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ 

ПЕРЕД  КОЛЕКТИВОМ ТА ГРОМАДСЬКІСТЮ

за 2016-2017 навчальний рік

 

Відповідно до статті 20 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. № 2628-ІІІ (із змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 12.03.2003р.№ 305 (із змінами), наказу МОН України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», від 28.01.2005р. № 55, Примірного положення про порядок звітування керівни-ків дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закла-дів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом МОН України від 23.03.2005р. № 178 завідувач дошкільного закладу має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою та громадськістю.

 

Мета звітування:

Подальше утвердження відкритої та прозорої демократичної державно – громадської системи управління дошкільним навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача Лисиченко К.Д.

 

Завданнями звітування є:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління дошкільним навчальним закладом.

ДНЗ було засновано в 1977 році. За проектною потужністю заклад був розрахований на 12 вікових груп.  Загальна потужність ДНЗ на даний час  складає 220 місць. у 2016-2017 навчальному році в дошкільному закладі функціонувало:

1)    2 групи раннього віку;

2)    2 групи молодшого дошкільного віку;

3)    3 групи середнього дошкільного віку;

4)    3 групи старшого дошкільного віку;

5)    1 санаторна група з проявами туберкульозної інфекції;

6)    1 логопедична група.

Загальна кількість становить 328 дітей

Дошкільний навчальний заклад «Золотий ключик» працює з 7.00 – до 17.30, з 17.30 до 19.00 працює чергова група за п’ятиденним робочим тижнем. Групові приміщення ДНЗ забезпечені необхідними меблями та ігровим обладнанням на 95%. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Для занять дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення:

- музична зала;

- 2 спортивних зали;

- басейн;

- кабінет психолога;

-методичний кабінет;

- медичний блок;

-прогулянкові майданчики для кожної вікової групи;

- спортивний майданчик.

Навчальний рік у ДНЗ починається 1 вересня, закінчується 31 травня. З 1 червня по 31 серпня у закладі триває оздоровчий період.

Комунальний заклад освіти «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)    № 163 комбінованого типу» Дніпровської міської ради здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України;

- Закону України “Про дошкільну освіту”

- Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція)

- Закону України “Про охорону праці”

- Закону України “Про цивільну оборону”

- Закону України “Про дорожній рух”

- Закону України “Про відпустки”

- Кодексу Законів Про працю

- Програма розвитку дитини дошкільного віку «Дитина»

А також, згідно Статуту та річного плану роботи КЗО ДНЗ, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. План роботи був схвалений педагогічною радою від 30.08.2016 року протокол № 1 та погоджений відділом освіти Красногвардійської районної адміністрації.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та мотиваційної готовності до навчання в школі, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Головною метою роботи ДНЗ  є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

 

І.   ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ  ОРГАНІЗАЦІЇ

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО  ПРОЦЕСУ У  НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ:

 

Заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку

На виконання Закону України “Про дошкільну освіту”, листа МОН України від 18.12.2000 року “Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку». В дошкільному навчальному закладі протяом 2016 – 2017 навчального року функціонувала 3 старших групи для дітей 6-го року життя, всього 86 дітей. Діагностика та опитування дітей старшого дошкільного віку показали гарну підготовленість більшості дітей  до школи. Майбутні школярі на 90% засвоїли програму. Перевірка вміння робити звуковий аналіз показала, що діти в групі, виконують завдання на 91%.

Результати опитування дітей, заняття, співбесіди з малюками, перегляд поточних і контрольних занять, режимних моментів, огляди – конкурси, вис-тавки посібників до педрад свідчать, що в колективі працюють творчі, ініціа-тивні педагоги, які використовують в своїй роботі найефективніші методи та прийоми для розвитку і виховання розумних, всебічно розвинутих дітей. Вихователі в своїй роботі використовують диференційований і індивідуальний підходи, показують вміння керувати колективом, володіють інноваційними технологіями навчання дошкільників. Але є діти слабо підготовлені до навчання в школі тому що, відвідували ДНЗ вкрай мало.

На виконання ст. 19 Закону України «Про дошкільну освіту», відповідно до Постанови КМ України від 12.04.2000р. № 646 «Про затвердження інструк-ції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», на виконання п.2 наказу МОН України від 22.12.2010 № 1175 « Про охоплення навчанням дітей і підлітків шкільного віку», «Про організацію обліку дітей дошкільного віку» (лист МОН України № 1/9 – 263 від 07.05.2007 р.), з метою забезпечення організації та проведення обліку дітей дошкільного віку, дотримання конституційних вимог щодо охоплення їх навчанням в дошкільних закладах освіти, створення належних умов для здобуття громадянами дошкільної освіти, у нашому дошкільному закладі створена робоча група для організації обліку дітей від народження до шести років, які проживають на території обслуговування ДНЗ № 163. Таким чином, педагогічним колективом закладу було складено банк даних дітей, які не відвідують дошкільні заклади, та проведено моніторинг результативності охоплення дошкільної освітою дітей цієї категорії. Виявилося, що  97% дітей, яким виповнилося 5 років, відвідують заклад.

1.2. Створення умов для варіативності навчання та   вжиті заходи

щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій

у навчальний процес

         Організація методичної роботи дошкільного навчального закладу, захо-ди щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес, згідно з концептуальними засадами програми розвитку дитини дошкі-льного віку регламентувалися річним планом закладу. Інновації в ДНЗ є необ-хідними для ведення пошуку шляхів розв’язання проблем, наявних в дошкіль-ній галузі; прагнення наших педагогів підвищити якість освітніх послуг, урізноманітнити їх, задовольняючи зростаючі з кожним роком запити батьків. Педагоги закладу реалізують зміст освіти через інтеграцію різних видів дитя-чої діяльності. Заняття вихователі розрізняють за способом організації дітей: групові, підгрупові, індивідуальні, індивідуально – групові. А за змістом вони інтегровані відповідно до певних пізнавальних завдань. Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ДНЗ функціонує методичний кабінет, який є науково – методичним осередком для педагогів, які працюють в закладі та батьків, діти яких відвідують наш заклад.

         У навчально-виховному процесі активно використовувалися елементи інноваційних технологій, а саме: ТРВЗ, елементи програми М.Єфименко, технології  М. Монтессорі. Вже  рік дошкільний заклад у  проекті  «Сприяння освіті», працюємо за новою програмою «Безмежний світ гри з ЛЕГО».  У цьому навчальному році активізувалась робота з ЛЕГО - конструктором, який став справжнім помічником у роботі з дітьми. Цьому сприяв проведений семінар-практикум. Конструктор використовувався в усіх видах діяльності з дітьми: пізнавальних, спортивних, музичних, у дидактичних, рухливих, сюжетних, творчих іграх.  Особливо діти полюбляють вільну гру.

        Колектив ДНЗ, разом з вихованцями та батьками стали учасниками Всеукраїнського проекту «Столиці світу», ознайомились з традиціями, побу-том, святами чеського народу, державними символами. Результатом цієї робо-ти стало будівництво  столиці Чехії  - міста Праги, його значних місць. Мате-ріали конкурсу направлялись до регіональної комісіі. Результати позитивні.

Педагогам ДНЗ надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахової майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, використання кращого досвіду вихователів району на районних семінарах, проходження курсів підвищення кваліфікації.

 

ІІ.ЗАХОДИ ЩОДО    ЗМІЦНЕННЯ

ТА МОДЕРНІЗАЦІЇ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ

БАЗИ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу – є одним із провідних напрямків роботи завідувача ДНЗ. У зв’язку з процесами модернізації дошкільної освіти великої уваги набуває створення сприятливих умов для розвитку дитини. Цьому сприяє впровадження інноваційних освітніх технологій у навчальний процес, забезпечення педагогічного колективу новою методичною літературою, періодичними підписними виданнями, сучасним дидактичним матеріалом. У 2016-2017 навчальному році методичний кабінет поповнився різноманітним наочно–дидактичним матеріалом, науковою, навчально–методичною літературою. Були придбані необхідні меблі, інші матеріали та була проведена підписка на фахові періодичні видання:

1.Комплект «Дошкільне виховання, Палітра педагога, Джміль» -  800грв. (батьківські кошти)

2 .«Практика управління дошкільним закладом»  на 6 місяців   -    537 грв. (спонсорські)

3. Оплата перереєстрації Статуту ДНЗ                                             -   422 грв.    (спонсорські)

4. Стенд «Охорона праці  та цивільний захист»                              -  410 грв. (спонсорські)

5.     Дитячі шафи в групах                                                                -   8997 грв. (спонсорські)

          Вихователі користуються сучасними новими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів закладу та України в цілому.

 

ІІІ. ЗАЛУЧЕННЯ  ДОДАТКОВИХ  ДЖЕРЕЛ ФІНАНСУВАННЯ

 

У 2016-2017 навчальному році батьківський комітет приймав участь у навчально-виховному процесі та зміцненні матеріальної бази ДНЗ. Завдяки діяльності батьківського комітету та батьків під час підготовки до навчального року був зроблений косметичний ремонт в усіх приміщеннях для дітей, спортивній  і музичній залі, харчоблоці, загальному коридорі та вестибюлі  дошкільного закладу.   Відремонтовано та пофарбовано ігрове обладнання на прогулянкових майданчиках кожної групи. Побудовані ігрові будиночки на двох майданчиках.  В групах «Сонечко» та «Ромашка» були поновлені ігрові осередки та дидактичний матеріал. Придбаний ігровий та розвивальний матеріал для всіх вікових груп. Придбаний відповідний посуд для пиття води дітям. Придбаний кухонний посуд: відра емальовані, каструлі, миски.

 

IV.  ЗАХОДИ  ЩОДО  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО  ЗАКЛАДУ  КВАЛІФІКОВАНИМИ ПЕДАГОГІЧНИМИ  КАДРАМИ  ТА  ДОЦІЛЬНІСТЬ  ЇХ  РОЗСТАНОВКИ

 

Кількість педагогічних працівників за штатним розписом 26 чоловік. Фактично зайнятих посад на даний час становить 26 осіб. Педагогічний процес у дошкільному навчальному закладі забезпечують 26 кваліфікованих фахівців: завідувач, методисти - 2,музичні керівники - 2, інструктори з фізвиховання – 2, психолог, вчителі - логопед, дефектолог, 15 вихователів.

З них :

з вищою освітою – 9 педагогів,

з середньою спеціальною – 17 педагогів.

Кваліфікаційні категорії:

вища кваліфікаційна категорія - 6 педагогів;

«спеціаліст ІІ категорії» - 1 педагог;

«спеціаліст»  - 3 педагога.

Педагогічне звання «вихователь-методист» - 9 педагогів.

Проатестований 1 педагог.

Аналіз педагогічного стажу працівників показав, що в закладі 3 роки стажу мають 2 педагогів; 10 років  - 2 педагоги, до 20 років - 10 вихователів, 20 років – 8 педагогів, 30 років і більше – 4 педагога.

Нові проблеми в системі дошкільної освіти вимагають змін мислення педагогів дошкільних навчальних закладів. Адже саме робота за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Дитина» формує соціальне замовлення на тип вихователя, який зміг би взяти на себе ініціативу щодо перебудови навча-льно–виховного процесу, трансформуючи його в межах нової моделі дошкіль-ної освіти. Ця перебудова не можлива без ґрунтовної та якісної самоосвіти.

 

V. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ, ЗБЕРЕЖЕННЯ  ТА ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ ТА ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ:

 

5.1. Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування дітей  і педагогічних працівників

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування в дошкільному навчальному закладі ведеться відповідно до ст. 25 Закону України «Про освіту» від 23.05.91р. № 1060-ХІІ (із змінами), ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-ІІІ (із змінами), Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затв. наказом МОН України та МОЗ України від 17.04.2006 р. № 298/227, а також спільному Наказу МОН та МОЗ України від 26.02.2013 року № 202/165 «Про затвердження Змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах»

Відповідно до штатного розпису, дошкільний навчальний заклад повністю укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування. Стан матеріально–технічного забезпечення харчоблоку, групових приміщень, задовільний, у достатній кількості є кухонне обладнання, посуд.

Постійний контроль за правильною організацією харчування дітей здійс-нюється завідувачем, відділом освіти, старшою медичною сестрою. Зауваження  відсутні. Одним із важливих моментів контролю за якістю харчування дітей в ДНЗ є виконання 10-денного меню, затвердженого  згідно законодавства. Якість ведення документації на харчоблоці та в коморі обумовлена відсутністю зауважень контролюючих органів.

За поточний навчальний рік представниками СЕС проводились 2 перевірки, але порушень виявлено не було, про що свідчать акти перевірок. Пропозиції вказані в актах, виконуються згідно зазначених термінів.

Виконання норм по основним продуктам харчування за 2016 рік і ІІ квартали 2017 року становить 99%.

Організація харчування в дошкільному навчальному закладі здійснювалась відповідно до Інструкції з організації харчування дітей в дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОНУ від 17.04.2006 року  № 298/227, із змінами від 26.02.2013 року.

Діти в закладі харчуються три рази на день.

Своєчасно на 01.09.2016 року було затверджено режим харчування, графік видачі їжі, відповідно до вікових груп.

Щоденно здійснювався контроль за дотриманням санітарно гігієнічного режиму на харчоблоці, за технологією приготування страв з боку завідувача та медичної сестри.

Питання покращення організації харчування дітей в ДНЗ у 2016-2017 навчальному  році постійно розглядалося на нарадах при завідувачі, на групових батьківських зборах, на яких педагоги знайомили батьків з тим, як організувати раціональне, збалансоване, різноманітне харчування вдома  та який вплив воно має на фізичний та розумовий розвиток дітей.

Всі продукти приймаються до закладу тільки при наявності відповідних супроводжуючих документів: сертифікату якості та санітарного посвідчення.

Вихователями всіх вікових груп ведеться планомірна робота щодо формування навичок культури харчування дошкільнят, консультативна робота щодо харчування дітей вдома. Адміністрація постійно контролює якість страв. За результатами контролю проводяться індивідуальні бесіди, питання про харчування розглядається на виробничих нарадах, батьківських зборах.

Санітарно-освітня робота серед батьків проводиться через бюлетені, бесіди, консультації. Розроблено заходи спрямовані на адаптацію новоприбу-лих дітей, зниження захворюваності в осінній період, є план дій щодо забез-печення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного благополуччя учасників навчально-виховного процесу також проводиться постійна роз’яснювальна робота серед батьків щодо ізоляції хворих дітей з дитячого колективу для швидшого їх одужання. Безпосередньо у групах проводиться консультативна робота з батьками щодо оздоровлення дітей вдома та в умовах дитячого садка.

5.2.   Дотримання вимог охорони техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

 

Наш дошкільний заклад є базовим у районі з питання безпеки життєдіяльності. Протягом року розвиваємо альтернативні форми співробітництва і партнерські відносини з колегами закладів району, батьками вихованців, працівниками спецслужб; велась робота з даного питання з дітьми, батьками, педагогами.

В дошкільному навчальному закладі  забезпечено проведення первинного, періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки.

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. № 2628-ІІІ (із змінами), відповідно до наказу МОН  «Про організацію та проведення Тижня безпеки дитини» від 30.04.2016 № 44 «Про проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дитини», з метою формування у дітей свідомого розуміння цінностей власного життя та здоров’я,  в період з 18.05 по 22.05.2017 р. в закладі був проведений Тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Основними цілями та завданнями Тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності:

- вироблення у дітей дошкільного віку умінь і навичок захисту свого життя і здоров’я під час небезпечних ситуацій;

- формування та розвиток у дітей дошкільного віку високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, витримки, ініціативи і кмітливості, тощо ;

- удосконалення теоретичних знань і практичних навичок педагогічних працівників та працюючого персоналу закладу з питань захисту від наслідків надзвичайних ситуацій;

- поліпшення якості навчально–виховної роботи в закладі з питань охорони життя, здоров’я та норм поведінки дітей під час надзвичайних ситуацій .

Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників навчально–виховного процесу ДНЗ якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.

Протипожежна безпека у закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. В ДНЗ розроблено плани евакуації дітей та працівників на випадок пожежі, також в закладі є необхідна кількість вогнегасників для різних приміщень ДНЗ.

На даний час в закладі пост та  є такі засоби пожежогасіння:

багор – 1 шт., лопата – 1 шт., сокира – 1 шт., вогнегасники ОП-5 – 2шт.

вогнегасники ОП-3 -12шт.  Всі вогнегасники перезаряджені у травні 2017 році.

В повному обсязі дошкільний заклад забезпечений мийними та дезінфікуючими засобами, які вкрай необхідні для забезпечення санітарно – гігієнічного стану всього приміщення ДНЗ.

 

VІ. ЗАЛУЧЕННЯ  ПЕДАГОГІЧНОЇ ТА  БАТЬКІВСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ  ЗАКЛАДУ ДО УПРАВЛІННЯ ЙОГО ДІЯЛЬНІСТЮ;

СПІВПРАЦЯ  З  ГРОМАДСЬКИМИ  ОРГАНІЗАЦІЯМИ

 

Адміністрацією та вихователями ДНЗ, ведеться постійна та планомірна робота по налагодженню співпраці з кожною сім’єю. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом. Заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форми співпраці:

- Батьківські збори.

- Засідання батьківського комітету.

- Індивідуальні консультації різних спеціалістів.

- Виготовлення саморобок на виставки разом з дітьми.

- Залучення батьків до активної участі у проведення різноманітних дитячих свят та розваг.

 

VІІ. ДІЯЛЬНІСТЬ АДМІНІСТРАЦІЇ З ПИТАНЬ  УПРАВЛІННЯ

 

Контроль є важливою функцією управління, який спрямований на інформування про стан об’єкта. Саме з цією метою діяльність адміністрації була злагодженою, систематичною, цілеспрямованою, що своєчасно давало можливість запобігати негативним результатам в роботі. Основною умовою організації контролю є його інтеграція та плановість. З цією метою члени адміністрації розробили оперативні плани роботи, картки контролю за навчально-виховним процесом, картки управлінських рішень та введений аналіз виконавської дисципліни педагогічних працівників, що суттєво покращило контроль усіх напрямків діяльності закладу та забезпечило своєчасну процедуру надання інформації про стан об’єкту.

Відповідно до розроблених членами адміністрації циклограм, щоденно збиралася інформація про діяльність суб’єктів, відпрацьовувалися рекомен-дації щодо поліпшення якості робочих процесів. При цьому обов’язково враховувалися функціональні обов’язки працівників.

Завідувачем та медичною сестрою постійно контролювалася планування освітньої роботи, готовність педагогів до робочого дня, медико-педагогічний контроль за оздоровчою роботою в ДНЗ, стан проведення навчально–виховної роботи, виконання заходів щодо зміцнення здоров’я дітей, формування культурно – гігієнічних навичок та самообслуговування, якість проведення свят, розваги, Днів здоров’я тощо. За даними порівняльного аналізу відвіду-вання навчально–виховного процесу завідувачем, методистами, психологом  можна сказати, що робота проводиться переважно на достатньому рівнях.

Слід відмітити високий рівень професіоналізму, методичну підготовку, високі показники в роботі педагогів Золотухіної І.В., Голенко В.В., Калінічен-ко І.В., Глушко Л.П., Леженіної В.С., Шевченко В.В., Арансон С.Ю., Утікової Н.Є, фахівців – муз керівника Голуб С.А., вчителя – логопеда Малої О.С. Медична сестра Кузьменко Г.І. щоденно контролювала санітарний стан в закладі, наявність у дітей довідок про стан здоров’я, своєчасне проходження медоглядів працівниками, дотримання режиму дня,  чим забезпечувала якісне медичне обслуговування.

Результати контролю за навчально-виховним процесом систематично розглядалися на нарадах при завідувачі, оцінювалися на педагогічних годинах.

Робота з даного напрямку проведена на достатньому  рівні.

Проте поряд з позитивними здобутками існують питання які потребують подальшого допрацювання. Це стосується зміцнення матеріально – технічної бази, а саме: установка енергозберігаючих вікон по коридорах, утеплення фа-саду приміщення закладу, встановлення дверей, капітальний ремонт коридо-рів, встановлення тіньових навісів,  заміна ламп накалювання на енергозбері-гаючі. Необхідно придбати нові ковдри для дітей, килими в ігрові куточки в групах, дитячі шафи для роздягання, бактерицидні лампи в спальні кімнати. Поповнити спортивний майданчик новітнім спортивним обладнанням. Поновити технологічне обладнання на харчоблоці.

Колектив ДНЗ  і надалі буде продовжувати працювати над впроваджен-ням інноваційних технологій в навчально–виховний процес, підвищенням якості дошкільної освіти шляхом модернізації її змісту та вихованням екологічної свідомості у дошкільників що є пріоритетним напрямком роботи дошкільного закладу.