Чечелівський район. КЗДО № 163 ДМР








Звіт керівника закладу

 

 

 

 

 

 

Звіт  директора
Комунального закладу дошкільної освіти
(ясла-садок) комбінованого типу  № 163
Дніпровської міської ради
Новохацької Олени Опанасівни
перед педагогічним колективом та громадськістю  
за 2021 – 2022 навчальний рік

  
     
Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005р. № 178, “Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів перед колективом та громадськістю".

Мета:
Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

Завдання звітування:
1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.
2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління  навчальним закладом.

Загальна характеристика
Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 163 Дніпровської міської ради розташований за адресою: 49089, місто Дніпро, вулиця Фабрично-заводська, будинок 5-А.
Заклад введено в експлуатацію у 1977 році.
Заклад дошкільної освіти працює за 5-ти денним робочим тижнем, за режимом роботи 10,5 годин: з 7.00 – 17.30,  чергова група працює з 17.30 до 19.00.
Проектна потужність – 12 груп,  220 місць, у 2021-2022 навчальному році дошкільний заклад відвідувало 278 дітей.
В закладі функціонує 12 груп:
2 групи раннього віку, з них 1 група інклюзивна,
10 груп дошкільного віку, з них:
1 група санаторна для дітей з проявами туберкульозної інфекції;
1 група для дітей з вадами мовлення (логопедична);
2 групи інклюзивні.
  
Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:
- Конституції України,
- Конвенції «Про права дитини»,
- Закону України «Про освіту»,
- Закону України «Про дошкільну освіту»,
- Закону України«Про охорону дитинства»,
- Законів України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці»,
- «Положення про дошкільний навчальний заклад»,
- Базового компоненту дошкільної освіти України
- Закону України «Про відпустки»
- Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів
- Програми розвитку дитини дошкільного віку (від 2 до 6 років) «Українське дошкілля»
- Інструктивно-методичних листів МОН.
Прийом до дошкільного закладу здійснювався протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, свідоцтва про народження дитини, медичної довідки, довідки від педіатра про стан здоров’я дитини, довідки про щеплення, для спеціалізованих груп додатково – на підставі висновку ПМПК.
У ЗДО  створені  належні  умови для навчання і виховання дітей. Для оптимального рухового режиму є в наявності спортивна та музична зали, критий бассейн, спортивний та ігрові майданчики, кабінет логопеда та дефектолога, кабінет практичного психолога, методичний кабінет. Групові приміщення забезпечені необхідним обладнанням, іграшками, посібниками, навчально-методичною літературою згідно типового перелікуобов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок. У кімнатах дотримується температурний режим, виконуються правила техніки безпеки.
Територія дошкільного закладу відповідає санітарним нормам. Заклад має огорожу, зелені насадження, квітники. Інтер’єр приміщення відповідає санітарно-гігієнічним і художньо-естетичним вимогам.
Простора і світла музична зала  обладнана усім необхідним для проведення музичних занять з дітьми, розваг, свят: піаніно, ігровий матеріал, дитячі музичні інструменти. Центральна стіна залу естетично оформлена, змінюється посезонно та з урахуванням тем свят, що проводяться.
Для фізкультурних занять використовується спортивна зала, яка  оснащена шведською стінкою, гімнастичними лавами, похилими дошками, дугами для підлізання та кубами різної висоти для зістрибування, м’ячами, обручами, скакалками та іншим спортивним інвентарем.
Для занять плаванням є усі необхідні приміщення та устаткування. Працюють 2 роздягальні: для хлопчиків і дівчаток, є суха міні спортивна зала, для розминки. Для занять у басейні є дошки, нарукавники, плавальні круги. Басейн працює протягом року постійно. Вода фільтрується, нагрівається і знезаражується. Департаментом гуманітарної політики укладено договір з фізичною особою-підприємцем Чуйко С.В. щодо обслуговування басейну.
Але  басейн потребує капітального ремонту (із заміною мармуру чаші басейну).
  
    Кадрове забезпечення та робота щодо підвищення фахової майстерності педагогів
У 2021-2022 навчальному році педагогічну діяльність здійснювали 31 педагогічний працівник: 17 вихователів, вчитель-дефектолог, вчитель-логопед, практичний психолог, 2 музичних керівника, 2 вихователі-методисти, інструктор з фізичного виховання, 2 керівника гуртка, 3 асистента вихователя.
За категорійним складом педагогічні працівники розподіляються:
 вища кваліфікаційна категорія – 6 педагогів;
 перша кваліфікаційна категорія – 3 педагога;
 спеціаліст  - 2 педагога;
 педагогічне звання «вихователь-методист» - 10 педагогів;
 11 тарифний розряд – 6 педагогів;
 10 тарифний розряд – 5 педагогів;
 9 тарифний розряд – 2 педагога.
На початок року вихователі та технічний персонал закріплені за віковими групами наказом по закладу дошкільної освіти.
У ЗДО складено перспективний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників та атестації. Атестація педагогічних працівників проводилась відповіднодо закону України «Про дошкільну освіту» (ст. 32), Типового положення про атестацію педагогічних працівників України від 06.10.2010 р.
У 2022 році атестовано 5 педагогів, що складає 16 %. Інструктору з фізкультури Пащенко Т.М. було встановлено  вищу кваліфікаційну категорію,  вихователю Арансон С.Ю. було підтверджено педагогічне звання  «вихователь-методист», вчителю-логопеду Малій О.С., вчителю-дефектологу Кузьменко Л.В. та практичному психологу Красніковій І.А. було встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії».
У процесі атестації проводилося всебічне комплексне оцінювання педагогічної діяльності вихователів. Простежувалося постійне підвищення їх професійної компетентності, зростання педмайстерності, розвиток творчої ініціативи, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу. Атестаційна комісія працювала згідно перспективного плану роботи, своєчасно велися протоколи засідань атестаційної комісії.
У 2021-2022 навчальному році відповідно до перспективного плану, на курсах підвищення кваліфікації при КЗВО ДАНО підвищили свою фахову майстерність вчитель-логопед Мала О.С., практичний психолог Краснікова І.А., вихователі Калініченко І.В., Сморчкова Ю.В. Але, враховуючи повномасштабну збройну агресію російської федерації проти України, керівник гуртка не пройшла курси підвищення кваліфікації, через від'їзд за кордон. Даний педагог зареєстрований для проходження курсів з підвищення кваліфікації на  наступний навчальний рік.
Двоє педагогів закладу: вихователь Троценко Л.О., асистент вихователя Немцова Л.Ю. навчаються на ІІ курсі Комунального закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради».  Вищу освіту здобувають  педагоги: вихователі Павлюкович І.П., Заєтдінова Ю.В. та асистент вихователя Перетяка Є.О.
Протягом року в дошкільному навчальному закладі з метою підвищення інноваційного потенціалу педагогів та якості освітнього процесу організовувалися різноманітні форми підвищення професійного рівня для всіх категорій працівників, проводилися психолого-педагогічні тренінги, ділові ігри, диспути, вікторини, семінари-практикуми, майстер-класи та інші форми методичної роботи.
З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки педагогів дошкільного навчального закладу були придбані новинки методичної літератури, проведена підписка на періодичні видання: «Практичний психолог ДНЗ», «Дошкільне виховання», «Джміль», «Палітра педагога».
Базовий компонент дошкільної освіти передбачає, що педагог має бути високопрофесійною, духовно розвинутою, творчою, ініціативною особистістю, яка постійно удосконалюється, підвищує свою професійну майстерність, зростає духовно. Самоосвіта – являється однією із важливіших форм самовдосконалення педагогічного працівника.
Педагоги дошкільного закладу використовують такі форми самоосвіти: робота із книгами; періодичними професійними виданнями; беруть участь у роботі вебінарів, науково – практичних семінарах, колективних переглядах, вивчають і творчо застосовують досягнення перспективного педагогічного досвіду; впроваджують інноваційні розробки. Для відстеження результативності самоосвіти педагогів, адміністрацією ДНЗ протягом року проводився моніторинг, завданням якого було виявити, чи існує позитивна динаміка розвитку професіоналізму педагога, чи існують передумови для удосконалення роботи педагогічного колективу. Під час досліджень було з’ясовано, що самовдосконалення педагогічних працівників сприяло підвищенню їх професійної компетентності, підвищенню якості володіння різноманітними методами роботи.
Основною проблемою є недостатній рівень самоосвіти окремих педагогів.
Предметом особливої уваги й турботи керівництва дошкільного навчального закладу є становлення молодих спеціалістів. У 2020 – 2021 навчальному році в ДНЗ працювало два молодих спеціаліста: Троценко Л.О., Приліпка Г.С. Робота з молодими спеціалістами велась відповіднодо плану роботи. За молодими спеціалістами були закріплені досвідчені педагоги-наставники (Калініченко І.В., Глушко Л.П.). Результати діагностики показали що наряду з наставниками у педагогів початківців підвищився професіоналізм, творчість, ініціатива, якість освітнього процесу.

Безпека життєдіяльності
Адміністрацією, педагогічним колективом проводилась певна робота щодо створення безпечних умов життєдіяльності та профілактики травматизму учасників навчально-виховного процесу: у відповідності до вимог велась документація, своєчасно видавались настановні та підсумкові накази, стан роботи з даних питань розглядався на нарадах, призначались відповідальні особи за роботу із запобігання всіх видів дитячого травматизму; проводились вступні, первинні, цільові та позапланові інструктажі.
Протягом навчального року адміністрація забезпечувала здійснення санітарно-гігієнічного режиму в ДНЗ, контролювала дотримання санітарних правил, домагалась постійного утримання в чистоті приміщень та систематичного очищення території від сміття, опалого листя, сухостою; слідкувала за очищенням від снігу проходів до будівель; влітку за викосом трави (за необхідності); за поливом території дошкільного закладу; забезпечувала справність зовнішнього освітлення; суворо дотримувалась протипожежних вимог під час проведення свят. Проводилась ревізія будинку ДНЗ та підсобних приміщень з метою попередження виникнення пожежі від замкнення електропроводки.
Помічники вихователів суворо дотримувались правил збереження миючих та дезінфікуючих засобів, правил миття посуду, графіка прибирання приміщень. При відсутності дітей проводились протягові провітрювання. Суворо дотримувались правил одержання та роздачі їжі. Проводили заміну постільної білизни один раз на 10 днів. Рушники та серветки використовували виключно паперові, зрідно Постанови від 22.09.2020 № 55 Головного державного санітарного лікаря України.
Заступник завідувача з ГЧ Поліщук Н.М. слідкувала за станом меблів, обладнанням, своєчасно виявляла неполадки. Робітник з комплексного обслуговування ДНЗ Голуб Б.І. здійснював ремонт обладнання.
Протягом 2020-2021 навчального року було проведено заходи із безпечної життєдіяльності дітей: перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності; оформлено інформаційний матеріал за розділом «Особиста безпека», «Безпека на вулиці», «Пожежна безпека», «Безпека в довкіллі»; перевірено стан електричного обладнання приміщень та території, стан пожежного обладнання; поновлено інформаційно-довідкові куточки з питань безпеки життєдіяльності, куточки з безпеки життєдіяльності дитини в кожній віковій групі; перевірено стан та забезпеченість медичного обладнання, поповнено аптечку швидкої допомоги в медичному кабінеті та в усіх вікових групах; перевірено стан спортивного та ігрового обладнання; проведено з батьками групові батьківські збори, бесіди, консультації щодо запобігання побутового та дорожно - транспортного травматизму серед дітей, дій під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та ін.
Під час «Тижнів знань» проведено: практикум для працівників ДНЗ «Перша допомога при нещасних випадках»; консультації для педагогів; підготовлено матеріали та оформлено стенди з моделюванням поведінки небезпеки; оновлено пам’ятки з питань безпеки життєдіяльності; спортивні свята; тематичні бесіди; гра-евакуація на випадок пожежної небезпеки «Коли вогонь – друг, стає ворогом»; сюжетно-рольові ігри; дидактичніігри з ОБЖД.
З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства та запобігання випадкам дитячого травматизму і дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків у ДНЗ за 2020-2021 навчальний рік проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей, який показав, що колективом дошкільного закладу проводилась відповідна робота щодо запобігання травматизму та збереження життя і здоров’ядітей. Завдяки цьому, протягом 2020-2021 навчального року не зафіксовано жодного нещасного випадку з учасниками навчально-виховного процесу.

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я вихованців та педагогічних працівників. Медична робота
В Колективному договорі між адміністрацією та профспілковим комітетом є перелік посад працівників яким надається додаткова відпустка.
Працівники закладу двічі на рік проходять медичне обстеження та отримують допуск до роботи на основі висновку лікарів.
Лікарняний лист оплачується 5 днів за рахунокпідприємства, решта за рахунок фонду соціального страхування.
Медичний кабінет оснащений апаратом для вимірювання тиску, належним запасом медичних препаратів для надання першої долікарської допомоги.
Надання соціальної підтримки та допомоги дітям-сиротам, дітям, які позбавлені батьківського піклування, дітям з малозабезпечених сімей, дітям з багатодітних сімей, дітям, постраждалим внаслідок ЧАЕС, дітям, батьки яких військовослужбовці – учасники АТО.
Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні 2020 року було проведено соціальне опитування сімей. З батьками та членами родин проведена роз'яснювальна робота щодо права користування пільгами.
В дошкільному закладі 17 дітей з багатодітних сімей, 5 дітей з малозабезпечених сімей, 13 дітей, батьки яких є безпосередніми учасниками АТО, 4 дітей, які мають статус внутрішньо переміщеної особи.
Велику увагу протягом навчального року колектив дошкільного закладу приділяв формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей. Адміністрацією закладу систематично здійснювався контроль за організацією рухового режиму; надавалася оцінка організації, змісту, методики проведення різних форм роботи з фізичноговиховання, нагляд за дотриманням санітарно-гігієнічних умов у дошкільному закладі, контроль за реакціями на загартування у дітей, розвитком рухів і фізичних якостей дошкільників.
На сучасному стані розвитку дошкільної освіти важливим напрямом у вихованні дітей є фізкультурно-оздоровлювальний. Тому уся робота з фізичного розвитку в нашому дошкільному закладі спрямована на збереження та зміцнення здоров’я дошкільника, формування навичок життєво важливих рухів (ходьба, бігу, стрибків, метання, лазіння та ін.), розвиток фізичних якостей (сила, спритність, витривалість, швидкість).
Особливе місце у системі фізичного виховання займають спортивні свята та розваги. Вони дуже подобаються дошкільнятам насамперед тому, що об’єднують їх спільними переживаннями, дарують відчуття перемог.
У кожній віковій групі за результатами обстеження дітей та антропометричними вимірюваннями складений листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід  під час фізкультурно-оздоровчої роботи.
Моніторинг відстеження стану здоров’я кожної дитини показав, що спостерігається збільшення лор - захворювань. Останнім роком збільшилась інфекційна захворюваність за рахунок збільшення вірусно-крапельних інфекцій. Однак, стосовно хронічних захворювань, спостерігається значне поліпшення стану дітей в динаміці. Проблемою залишається захворюваність після вихідних днів та свят.

Організація харчування 
Велике значення в дитячому садку приділяється організації дитячого харчування. Організація харчування дітей ведеться відповідно «Інструкції з організації харчування дітей», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006р. №298/227.
У дошкільному закладі 3-х разове харчування, згідно двотижневого меню. Здійснює послуги з надання харчування ТОВ «Продрезерв №5» з 05.03.2018 року.
Вартість харчування з 1 січня 2021 року в закладах дошкільної освіти міста Дніпра на одну дитину становить:
раннього віку - 41 грн 65 коп. (з них, 17 грн. 07 коп. - батьківська оплата і 24 грн. 58 коп.- оплата за рахунок бюджету);
для дитини дошкільного віку – 63 грн. 20 коп. (з них, 25 грн. 91 коп. - батьківська оплата і 37 грн. 29 коп. - оплата за рахунок бюджету).
Визначено ряд пільгових категорій з оплати за харчування в дошкільних навчальних закладах. Звільняються від оплати:
• діти-сироти та діти, що позбавлені батьківського піклування; 100%
• діти із сімей, сукупний дохід в яких на кожного члена за попередній квартал не перевищив рівня прожиткового мінімуму; 100%
• діти-інваліди та діти, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;100%
• діти учасників АТО; 100%
• діти із багатодітних сімей, у яких троє і більше дітей відвідують дошкільні навчальні заклади. 50%
• діти переселенці; 100%
Працівники харчоблоку ознайомлені з санітарними правилами, умовами, термінами зберігання і реалізації продуктів, технологією приготування їжі, мають необхідні медичні висновки, забезпечені спецодягом та предметами особистої гігієни. Про це свідчить відповідна документація (накази, медичні книжки, журнали огляду працівників харчоблоку на гнійничкові захворювання, ознайомлення під особистий підпис з інструкціями).
З метою підвищення культури приготування їжі, дотримання санітарно-гігієнічного режиму у закладі на харчоблоці оформлено відповідно до сучасних вимог куточок кухарів. На харчоблоці є в наявності інструкції щодо правил миття кухонного посуду; інвентарю та обладнання; графік генерального прибирання харчоблоку.
Але: харчоблок закладу потребує капітального ремонту із заміною витяжки та електроплити, про що адміністрація закладу клопоче перед департаментом гуманітарної політики.

Управлінська діяльність у дошкільному навчальному закладі
Дошкільний заклад здійснює свою діяльність у підпорядкуванні департаменту гуманітарної політикиДніпровської міської ради.
Органом громадського самоуправління дошкільного закладу є загальні збори колективу та батьків або осіб, що їх замінюють, які скликаються не рідше одного разу на рік.
У період між загальними зборамидіє рада дошкільного закладу. Рада дошкільного закладу організовує виконання рішень загальних зборів, розглядає питання поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти, зміцнення матеріально-технічної бази, сприяє організації оздоровлення дітей в літній період.
Керівництво роботою ДНЗ здійснюється завідувачем, яка координує роботу всіх служб наказами різного характеру. Книги кадрових наказів і наказів з основної діяльності ведуться окремо. Розробка заходів щодо виконання рішень нормативних та інших документів ведеться своєчасно. На основі аналізу навчально-виховної роботиви значаються проблемні завдання колективу, формулюються теми педагогічних рад.
Організація роботи зі зверненнямигромадян є важливою складовою управління закладом. У продовж звітного періоду письмові звернень не надходили, на особистому прийомі у завідувача головними питаннями, порушеними під час бесід, є працевлаштування та оформлення дитини до дошкільного навчального закладу, харчування дітей.

Методична робота
Педагогічний колектив закладу постійно працював над створенням єдиного методичного простору з інноваційної діяльності педагогів. Методична робота була направлена на навчання педагогів сучасним прийомам роботи з дітьми, впровадженню передового педагогічного досвіду, підвищення якості роботи з сім’ями вихованців, поповненню педагогічного процесу. Завідувачем, вихователем – методистом, фахівцями надано консультації, проведено педгодини, творчі хвилинки, факультативи, педнаради з питань планування навчально – виховної роботи, оздоровлення, роботи з дітьми з особливими потребами, проведення роботи з батьками, професійного, правового виховання, по підготовці дітей до шкільного навчання. Ефективними засобами навчання педагогічних кадрів є  тренінги, колективні перегляди, семінари, які побудовані на інтерактивних формах навчання і сприяють розвитку творчості, ініціативи що підвищує якість освітнього процесу.
Ключовими пріоритетами змістового наповнення освітнього процесу у    2020 – 2021 навчальному році були такі:
- комунікативна компетенція дошкільників;
- національно-патріотичне виховання;
- здоров'язбережувальна компетентність;
- економічне виховання.
Крім того:
      Перший етап обласного науково-методичного  проекту «Педагогічні стратегії розвитку само ефективності особистості  в освітньому просторі Нової української школи 2020-2023»  був основним в роботі педагогічного колективу
Вирішенню даних проблем були підпорядковані річні завдання дошкільного навчального закладу:
1. Продовжувати формувати комунікативну компетенцію дошкільників шляхом використання методів інтерактивної взаємодії.
2. Сприяти інтеграції родинного і суспільного виховання щодо формування національно-патріотичних почуттів у дошкільників.
3. Спрямовувати діяльність педагогічного колективу на формування здоров'язбережувальної компетентності вихованців, сприяння пошуку педагогами нових форм і методів фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми.
4. Впроваджувати та використовувати сучасні технології соціально- фінансової та економічної освіти дошкільників
     Зміст і форми методичної роботи в закладі будувались на діагностичних засадах, диференціації освітнього рівня, досвіду колективу, професійності кожного педагога, віку вихованців, запитів  родин  та запланованої  в річному плані роботи  в розділі  «Методична робота», виконувались без змін.
Впроваджуючи інноваційні технології в програму роботи з дітьми педагоги проводили тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані заняття в залежності від основних напрямів розвитку Базового компонента, що забезпечує високу продуктивність діяльності дітей. Педагогам дана форма роботи дала можливість теоретично та практично оволодівати самоаналізом, збагатити свій власний досвід. Педагогічний колектив закладу має власні авторські напрацювання, творчі знахідки, що позитивно впливають на ефективність освітнього процесу.
Стимулюванням творчої та інноваційної активності педагогів стали огляди-конкурси:
-        «Осіння феєрія»;
-        «Прикраса для новорічної ялинки»;
-        «Найкраща годівничка» –формування партнерських відносин із сім’ями вихованців;
-        «Краща папка-пересувка з ОБЖД» – удосконалення професійної майстерності вихователів.
  Слід зазначити проявлену творчівсть та організаційну діяльність вихователів: Приліпки Г.С., Шевченко В.В., Калініченко І.В., утікової Н.Є., які стали переможцямиданихоглядів-конкурсів.
Впровадження інклюзії – наразі одна з найактуальніших проблем у системі дошкільної освіти. Стратегія розвитку інклюзії в дошкільному закладі – це комплекс заходів здійснення позитивних змін самого дитячого садка відповідно інклюзивних цінностей.
Одним із завданьдошкільного закладу було забезпечення сприятливих умов для здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами шляхом використання інноваційних освітніх технологій. Тож ми, продовжили свою роботу в цьому напрямку. З метою реалізації індексу інклюзії було створено творчу групу, яка протягом року забезпечувала належну просвітницьку, управлінську, методичну роботу, надавала соціально-педагогічну допомогу батькам та педагогам з даного питання.
У 2020-2021 навчальному році ДНЗ приймав активну участь в  проекті «Сприяння освіті», в закладі був впроваджений проект «Книга що оживає», отримали перемогу у номінації «Автори власних історій»
В цілому рівень та результативність методичної роботи в ДНЗ за 2020-2021 навчальний рік можна відзначити як достатній.
 
Робота з батьками та громадськістю
Відповідно до ЗаконівУкраїни «Про освіту», «Про дошкільну освіту, одним з основних завдань, що стоїть перед дошкільним закладом, є «взаємодія з родиною для забезпечення повноцінного розвитку дитини».
Взаємодія роботи з батьками та громадськістю протягом навчального  року була одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом.
Усі заходи з батьками протягом навчального року проводились дистанційно через сучасні комунікативні засоби - інтернет платформи.
За підсумками роботи колективу упродовж навчального року  можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.

Матеріально-технічна база
Для здійснення освітньо-виховного процесу в дошкільному закладі створені усі необхідні умови.
Дошкільний заклад укомплектовано меблями згідно росту дітей. На території розташовано 12 ігрових майданчиків з павільйонами, є спортивний майданчик.
У 2020 році дошкільний заклад прийняв участь у громадському проекті і став переможцем, очікуємо нове обладнання для спортивного майданчика.
Стан обладнання знаходиться на належному рівні. Територія дошкільного навчального закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена, повністю огороджена, оздоблена квітниками. Усе обладнання на майданчиках пофарбовано в яскраві кольори.
Фінансово-матеріальне забезпечення відбувалось за допомогою бюджетних та позабюджетних внесків батьків. Колектив та батьки  дошкільного закладу доклали багато зусиль до проведення ремонтно-відновлювальних робіт з метою покращення умов перебування дітей в дошкільному навчальному закладі.
Звіт про використання батьківських коштів щомісяця розміщується на сайті ДНЗ в розділі «Фінансова грамотність»
За рахунок батьківської благодійності  придбано та зроблено:
-        установлено дитячий павільйон;
-    замінено 9 дверей;
-    установлено нові металеві двері на евакуаційний вихід з кодовим замком;
-        придбано сушку для рук для санітарної кімнати;
-        підписка друкованих видань журналів та газет «Рятувальник», «Безпека Придніпров’я», «Дошкільне виховання з додатками»;
-        методичні посібники та література,
-        капітальний ремонт роздягальні для хлопчиків у басейні;
-        пісок 5т.;
-        2 пожежні шафи;
-    фарба для вуличного обладнання та підлоги коридорів
Крім цього щомісячні витрати на канцтовари, миючі та дезінфікуючі засоби, предмети господарської праці, обслуговування технічних засобів.
За рахунок бюджетних коштів
- замінено 4 вікна на металопластикові на сходових площадках + відкоси;
- забезпечено заклад вогнегасниками;
- миючі засоби, туалетний папір, серветки, гумові рукавички дезінфікуючі засоби.
На останок хочу виславити подяку усім учасникам навчально-виховного процесу та причетним до нього за підтримку і допомогу у здійсненні тих завдань, які ставить перед собою наш колектив. Сподіваюсь на подальше взаєморозуміння та співпрацю з колективом та батьками наших вихованців.

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт  завідувача

Комунального закладу освіти

«Дошкільний  навчальний заклад (ясла-садок) № 163

комбінованого типу»

 Дніпровської міської ради
Новохацької Олени Опа
насівни

перед педагогічним колективом та громадськістю   

за 2020 – 2021 навчальний рік

   

      

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005р. № 178, “Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів перед колективом та громадськістю".

 

Мета:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішеньзапровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

 

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління  навчальним закладом.

 

Порядок денний:

1.    Вибори голови та секретаря зборів

2.    Вибір лічильної комісії

3.    Звіт завідувача.

4.    Обговорення звіту (виступи батьків, членів колективу та громадськості).

5.    Відкрите голосування.

 Присутні: колектив закладубатьківський комітетчлени ради закладу.

 

Загальна характеристика

Комунальний заклад освіти «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 163 комбінованого типу» Дніпровської міської ради розташований за адресою: 49089, містоДніпро, вулиця Фабрично-заводська, будинок 5-А.

 Дошкільний заклад введено в експлуатацію у 1977 році.

Дошкільний навчальний заклад працює за 5-ти денним робочим тижнем, за режимом роботи 10,5 годин: з 7.00 – 17.30,  чергова група працює з 17.30 до 19.00.

Проектна потужність – 12 груп,  220 місць, у 2020 -2021 навчальному році дошкільний заклад відвідувало 298 дітей.

В закладі функціонує 12 груп:

2 групи раннього віку,

10 груп дошкільного віку, з них:

1 група санаторна для дітей з проявами туберкульозної інфекції;

1 група для дітей з вадами мовлення (логопедична);

1 група інклюзивна.

   

Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України,

- Конвенції «Про права дитини»,

- Закону України «Про освіту»,

- Закону України «Про дошкільну освіту»,

- Закону України«Про охорону дитинства»,

- Законів України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці»,

- «Положення про дошкільний навчальний заклад»,

- Базового компоненту дошкільної освіти України

- Закону України «Про відпустки»

- Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів

- Програми розвитку дитини дошкільного віку (від 2 до 6 років) «Українське дошкілля»

- Інструктивно-методичними листами МОН.

Прийом до дошкільного закладу здійснювався протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, свідоцтва про народження дитини, медичної довідки, довідки від педіатра про стан здоров’я дитини, довідки про щеплення, для спеціалізованих груп додатково – на підставі висновку ПМПК.

У навчальному  закладі  створені  належні  умови для навчання і виховання дітей. Для оптимального рухового режиму є в наявності спортивна та музична зали, критий бассейн, спортивний та ігрові майданчики, кабінет логопеда, методичний кабінет. Групові приміщення забезпечені необхідним обладнанням, іграшками, посібниками, навчально-методичною літературою згідно типового перелікуобов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок. У кімнатах дотримується температурний режим, виконуються правила техніки безпеки.

Територія дошкільного закладу відповідає санітарним нормам. Заклад має огорожу, зелені насадження, квітники. Інтер’єр приміщення відповідає санітарно-гігієнічним і художньо-естетичним вимогам.

Простора і світла музична зала  обладнана усім необхідним для проведення музичних занять з дітьми, розваг, свят: піаніно, ігровий матеріал, дитячі музичні інструменти. Центральна стіна залу естетично оформлена, змінюється посезонно та з урахуванням тем свят, що проводяться.

Для фізкультурних занять використовується спортивна зала, яка  оснащена шведською стінкою, гімнастичними лавами, похилими дошками, дугами для підлізання та кубами різної висоти для зістрибування, м’ячами, обручами, скакалками та іншим спортивним інвентарем.

Для занять плаванням є усі необхідні приміщення та устаткування. Працюють 2 роздягальні: для хлопчиків і дівчаток, є сухий міні спортивна зала, для розминки. Для занять у басейні є дошки, нарукавники, плавальні круги. Басейн працює протягом року постійно. Вода фільтрується, нагрівається і знезаражується. Департаментом гуманітарної політики укладено договір з фізичною особою-підприємцем Чуйко С.В. щодо обслуговування басейну.

Але  басейн потребує капітального ремонту (із заміною мармуру чаші басейшу, заміною вентиляції).

   

    Кадрове забезпечення та робота щодо підвищення фахової майстерності педагогів

У 2020-2021 навчальному році педагогічну діяльність здійснювали 27 педагогічних працівника: 16 вихователів, вчитель-дефектолог, практичний психолог, 2 музичних керівника, вихователь-методист, інструктор з фізичного виховання, 2 керівника гуртка.

За категорійним складом педагогічні працівники розподіляються:

- вища кваліфікаційна категорія – 5 педагогів;

- перша кваліфікаційна категорія – 1 педагог;

- спеціаліст  - 2 педагога;

- педагогічне звання «вихователь-методист» - 10 педагогів;

- 11 тарифний розряд – 6 педагогів;

- 10 тарифний розряд – 4 педагога;

- 9 тарифний розряд – 1 педагог.

На початок року вихователі та технічний персонал закріплені за віковими групами наказом по дошкільномунавчальному закладу.

У дошкільному навчальному закладі складено перспективний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників та атестації. Атестація педагогічних працівників проводилась відповіднодо законуУкраїни «Про дошкільнуосвіту» (ст. 32), Типового положення про атестацію педагогічних працівників України від 06.10.2010 р.

У 2021 році атестовано 6 педагогів, що складає 22 %. Вихователю Новохацькій О.О. було підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання  «вихователь-методист», вихователю Сергійчук В.О. було підтверджено педагогічне звання  «вихователь-методист», вихователям: Голенко В.В., Демченко О.М., Покутній В.А., Утіковій Н.Є. було підтверджено раніше присвоєний 11 тарифний розряд.

У процесі атестації проводилося всебічне комплексне оцінювання педагогічної діяльності вихователів. Простежувалося постійне підвищення їх професійної компетентності, ріст педмайстерності, розвиток творчої ініціативи, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу. Атестаційна комісія працювала згідно перспективного плану роботи, своєчасно велися протоколи засідань атестаційної комісії.

У 2020-2021 навчальному році відповідно до перспективного плану, на курсах підвищення кваліфікації при КЗВО ДАНО підвищили свою фахову майстерність завідувач Новохацька О.О., вихователі Арансон С.Ю., Демченко о.М., Сергійчук В.О.

У 2021 році закінчила педагогічний коледж вихователь Приліпка Г.С., навчаються на І курсі ПК  вихователь Троценко Л.О. та помічник вихователя Немцова Л.Ю.  Здобувають вищу освіту вихователі: Шевченко В.В., Павлюкович І.П. та помічник вихователя Заєтдінова Ю.В.

Протягом року в дошкільному навчальному закладі з метою підвищення інноваційного потенціалу педагогів та якості освітнього процесу організовувалися різноманітні форми підвищення професійного рівня для всіх категорій працівників, проводилися психолого-педагогічні тренінги, ділові ігри, диспути, вікторини, семінари-практикуми, майстер-класи та інші форми методичної роботи.

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки педагогів дошкільного навчального закладу були придбані новинки методичної літератури, проведена підписка на періодичні видання: «Практичний психолог ДНЗ», «Дошкільне виховання», «Джміль», «Палітра педагога».

Базовий компонент дошкільної освіти передбачає, що педагог має бути високопрофесійною, духовно розвинутою, творчою, ініціативною особистістю, яка постійно удосконалюється, підвищує свою професійну майстерність, зростає духовно. Самоосвіта – являється однією із важливіших форм самовдосконалення педагогічного працівника.

Педагоги дошкільного закладу використовують такі форми самоосвіти: робота із книгами; періодичними професійними виданнями; беруть участь у роботі вебінарів, науково – практичних семінарах, колективних переглядах, вивчають і творчо застосовують досягнення перспективного педагогічного досвіду; впроваджують інноваційні розробки. Для відстеження результативності самоосвіти педагогів, адміністрацією ДНЗ протягом року проводився моніторинг, завданням якого було виявити, чи існує позитивна динаміка розвитку професіоналізму педагога, чи існують передумови для удосконалення роботи педагогічного колективу. Під час досліджень було з’ясовано, що самовдосконалення педагогічних працівників сприяло підвищенню їх професійної компетентності, підвищенню якості володіння різноманітними методами роботи.

Основною проблемою є недостатній рівень самоосвіти окремих педагогів.

Предметом особливої уваги й турботи керівництва дошкільного навчального закладу є становлення молодих спеціалістів. У 2020 – 2021 навчальному році в ДНЗ працювало два молодих спеціаліста: Троценко Л.О., Приліпка Г.С. Робота з молодими спеціалістами велась відповіднодо плану роботи. За молодими спеціалістами були закріплені досвідчені педагоги-наставники (Калініченко І.В., Глушко Л.П.). Результати діагностики показали що наряду з наставниками у педагогів початківців підвищився професіоналізм, творчість, ініціатива, якість освітнього процесу.

 

Безпека життєдіяльності

Адміністрацією, педагогічним колективом проводилась певна робота щодо створення безпечних умов життєдіяльності та профілактики травматизму учасників навчально-виховного процесу: у відповідності до вимог велась документація, своєчасно видавались настановні та підсумкові накази, стан роботи з даних питань розглядався на нарадах, призначались відповідальні особи за роботу із запобігання всіх видів дитячого травматизму; проводились вступні, первинні, цільові та позапланові інструктажі.

Протягом навчального року адміністрація забезпечувала здійснення санітарно-гігієнічного режиму в ДНЗ, контролювала дотримання санітарних правил, домагалась постійного утримання в чистоті приміщень та систематичного очищення території від сміття, опалого листя, сухостою; слідкувала за очищенням від снігу проходів до будівель; влітку за викосом трави (за необхідності); за поливом території дошкільного закладу; забезпечувала справність зовнішнього освітлення; суворо дотримувалась протипожежних вимог під час проведення свят. Проводилась ревізія будинку ДНЗ та підсобних приміщень з метою попередження виникнення пожежі від замкнення електропроводки.

Помічники вихователів суворо дотримувались правил збереження миючих та дезінфікуючих засобів, правил миття посуду, графіка прибирання приміщень. При відсутності дітей проводились протягові провітрювання. Суворо дотримувались правил одержання та роздачі їжі. Проводили заміну постільної білизни один раз на 10 днів. Рушники та серветки використовували виключно паперові, зрідно Постанови від 22.09.2020 № 55 Головного державного санітарного лікаря України.

Заступник завідувача з ГЧ Поліщук Н.М. слідкувала за станом меблів, обладнанням, своєчасно виявляла неполадки. Робітник з комплексного обслуговування ДНЗ Голуб Б.І. здійснював ремонт обладнання.

Протягом 2020-2021 навчального року було проведено заходи із безпечної життєдіяльності дітей: перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності; оформлено інформаційний матеріал за розділом «Особиста безпека», «Безпека на вулиці», «Пожежна безпека», «Безпека в довкіллі»; перевірено стан електричного обладнання приміщень та території, стан пожежного обладнання; поновлено інформаційно-довідкові куточки з питань безпеки життєдіяльності, куточки з безпеки життєдіяльності дитини в кожній віковій групі; перевірено стан та забезпеченість медичного обладнання, поповнено аптечку швидкої допомоги в медичному кабінеті та в усіх вікових групах; перевірено стан спортивного та ігрового обладнання; проведено з батьками групові батьківські збори, бесіди, консультації щодо запобігання побутового та дорожно - транспортного травматизму серед дітей, дій під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та ін.

Під час «Тижнів знань» проведено: практикум для працівників ДНЗ «Перша допомога при нещасних випадках»; консультації для педагогів; підготовлено матеріали та оформлено стенди з моделюванням поведінки небезпеки; оновлено пам’ятки з питань безпеки життєдіяльності; спортивні свята; тематичні бесіди; гра-евакуація на випадок пожежної небезпеки «Коли вогонь – друг, стає ворогом»; сюжетно-рольові ігри; дидактичніігри з ОБЖД.

З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства та запобігання випадкам дитячого травматизму і дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків у ДНЗ за 2020-2021 навчальний рік проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей, який показав, що колективом дошкільного закладу проводилась відповідна робота щодо запобігання травматизму та збереження життя і здоров’ядітей. Завдяки цьому, протягом 2020-2021 навчального року не зафіксовано жодного нещасного випадку з учасниками навчально-виховного процесу.

 

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я вихованців та педагогічних працівників. Медична робота

В Колективному договорі між адміністрацією та профспілковим комітетом є перелік посад працівників яким надається додаткова відпустка.

Працівники закладу двічі на рік проходять медичне обстеження та отримують допуск до роботи на основі висновку лікарів.

Лікарняний лист оплачується 5 днів за рахунокпідприємства, решта за рахунок фонду соціального страхування.

Медичний кабінет оснащений апаратом для вимірювання тиску, належним запасом медичних препаратів для надання першої долікарської допомоги.

Надання соціальної підтримки та допомоги дітям-сиротам, дітям, які позбавлені батьківського піклування, дітям з малозабезпечених сімей, дітям з багатодітних сімей, дітям, постраждалим внаслідок ЧАЕС, дітям, батьки яких військовослужбовці – учасники АТО.

Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні 2020 року було проведено соціальне опитування сімей. З батьками та членами родин проведена роз'яснювальна робота щодо права користування пільгами.

В дошкільному закладі 17 дітей з багатодітних сімей, 5 дітей з малозабезпечених сімей, 13 дітей, батьки яких є безпосередніми учасниками АТО, 4 дітей, які мають статус внутрішньо переміщеної особи.

Велику увагу протягом навчального року колектив дошкільного закладу приділяв формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей. Адміністрацією закладу систематично здійснювався контроль за організацією рухового режиму; надавалася оцінка організації, змісту, методики проведення різних форм роботи з фізичноговиховання, нагляд за дотриманням санітарно-гігієнічних умов у дошкільному закладі, контроль за реакціями на загартування у дітей, розвитком рухів і фізичних якостей дошкільників.

На сучасному стані розвитку дошкільної освіти важливим напрямом у вихованні дітей є фізкультурно-оздоровлювальний. Тому уся робота з фізичного розвитку в нашому дошкільному закладі спрямована на збереження та зміцнення здоров’я дошкільника, формування навичок життєво важливих рухів (ходьба, бігу, стрибків, метання, лазіння та ін.), розвиток фізичних якостей (сила, спритність, витривалість, швидкість).

Особливе місце у системі фізичного виховання займають спортивні свята та розваги. Вони дуже подобаються дошкільнятам насамперед тому, що об’єднують їх спільними переживаннями, дарують відчуття перемог.

У кожній віковій групі за результатами обстеження дітей та антропометричними вимірюваннями складений листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід  під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

Моніторинг відстеження стану здоров’я кожної дитини показав, що спостерігається збільшення лор - захворювань. Останнім роком збільшилась інфекційна захворюваність за рахунок збільшення вірусно-крапельних інфекцій. Однак, стосовно хронічних захворювань, спостерігається значне поліпшення стану дітей в динаміці. Проблемою залишається захворюваність після вихідних днів та свят.

 

Організація харчування

Велике значення в дитячому садку приділяється організації дитячого харчування. Організація харчування дітей ведеться відповідно «Інструкції з організації харчування дітей», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006р. №298/227.

У дошкільному закладі 3-х разове харчування, згідно двотижневого меню. Здійснює послуги з надання харчування ТОВ «Продрезерв №5» з 05.03.2018 року.

Вартість харчування з 1 січня 2021 року в закладах дошкільної освіти міста Дніпра на одну дитину становить:

раннього віку - 41 грн 65 коп. (з них, 17 грн. 07 коп. - батьківська оплата і 24 грн. 58 коп.- оплата за рахунок бюджету);
для дитини дошкільного віку – 63 грн. 20 коп. (з них, 25 грн. 91 коп. - батьківська оплата і 37 грн. 29 коп. - оплата за рахунок бюджету). 

Визначено ряд пільгових категорій з оплати за харчування в дошкільних навчальних закладах. Звільняються від оплати:

  • діти-сироти та діти, що позбавлені батьківського піклування; 100%
  • діти із сімей, сукупний дохід в яких на кожного члена за попередній квартал не перевищив рівня прожиткового мінімуму; 100%
  • діти-інваліди та діти, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;100%
  • діти учасників АТО; 100%
  • діти із багатодітних сімей, у яких троє і більше дітей відвідують дошкільні навчальні заклади. 50%
  • діти переселенці; 100%

Працівники харчоблоку ознайомлені з санітарними правилами, умовами, термінами зберігання і реалізації продуктів, технологією приготування їжі, мають необхідні медичні висновки, забезпечені спецодягом та предметами особистої гігієни. Про це свідчить відповідна документація (накази, медичні книжки, журнали огляду працівників харчоблоку на гнійничкові захворювання, ознайомлення під особистий підпис з інструкціями).

З метою підвищення культури приготування їжі, дотримання санітарно-гігієнічного режиму у закладі на харчоблоці оформлено відповідно до сучасних вимог куточок кухарів. На харчоблоці є в наявності інструкції щодо правил миття кухонного посуду; інвентарю та обладнання; графік генерального прибирання харчоблоку. 

Але: харчоблок закладу потребує капітального ремонту із заміною витяжки та електроплити, про що адміністрація закладу клопоче перед департаментом гуманітарної політики.

 

Управлінська діяльність у дошкільному навчальному закладі

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність у підпорядкуванні департаменту гуманітарної політикиДніпровської міської ради. 

Органом громадського самоуправління дошкільного закладу є загальні збори колективу та батьків або осіб, що їх замінюють, які скликаються не рідше одного разу на рік.

У період між загальними зборамидіє рада дошкільного закладу. Рада дошкільного закладу організовує виконання рішень загальних зборів, розглядає питання поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти, зміцнення матеріально-технічної бази, сприяє організації оздоровлення дітей в літній період.

Керівництво роботою ДНЗ здійснюється завідувачем, яка координує роботу всіх служб наказами різного характеру. Книги кадрових наказів і наказів з основної діяльності ведуться окремо. Розробка заходів щодо виконання рішень нормативних та інших документів ведеться своєчасно. На основі аналізу навчально-виховної роботиви значаються проблемні завдання колективу, формулюються теми педагогічних рад. 

Організація роботи зі зверненнямигромадян є важливою складовою управління закладом. У продовж звітного періоду письмові звернень не надходили, на особистому прийомі у завідувача головними питаннями, порушеними під час бесід, є працевлаштування та оформлення дитини до дошкільного навчального закладу, харчування дітей.

 

Методична робота

Педагогічний колектив закладу постійно працював над створенням єдиного методичного простору з інноваційної діяльності педагогів. Методична робота була направлена на навчання педагогів сучасним прийомам роботи з дітьми, впровадженню передового педагогічного досвіду, підвищення якості роботи з сім’ями вихованців, поповненню педагогічного процесу. Завідувачем, вихователем – методистом, фахівцями надано консультації, проведено педгодини, творчі хвилинки, факультативи, педнаради з питань планування навчально – виховної роботи, оздоровлення, роботи з дітьми з особливими потребами, проведення роботи з батьками, професійного, правового виховання, по підготовці дітей до шкільного навчання. Ефективними засобами навчання педагогічних кадрів є  тренінги, колективні перегляди, семінари, які побудовані на інтерактивних формах навчання і сприяють розвитку творчості, ініціативи що підвищує якість освітнього процесу.

Ключовими пріоритетами змістового наповнення освітнього процесу у    2020 – 2021 навчальному році були такі:

  • комунікативна компетенція дошкільників;
  • національно-патріотичне виховання;
  • здоров'язбережувальна компетентність;
  • економічне виховання.

Крім того:

      Перший етап обласного науково-методичного  проекту «Педагогічні стратегії розвитку само ефективності особистості  в освітньому просторі Нової української школи 2020-2023»  був основним в роботі педагогічного колективу

        Вирішенню даних проблем були підпорядковані річні завдання дошкільного навчального закладу:

  1. Продовжувати формувати комунікативну компетенцію дошкільників шляхом використання методів інтерактивної взаємодії.
  2. Сприяти інтеграції родинного і суспільного виховання щодо формування національно-патріотичних почуттів у дошкільників.
  3. Спрямовувати діяльність педагогічного колективу на формування здоров'язбережувальної компетентності вихованців, сприяння пошуку педагогами нових форм і методів фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми.
  4. Впроваджувати та використовувати сучасні технології соціально- фінансової та економічної освіти дошкільників

     Зміст і форми методичної роботи в закладі будувались на діагностичних засадах, диференціації освітнього рівня, досвіду колективу, професійності кожного педагога, віку вихованців, запитів  родин  та запланованої  в річному плані роботи  в розділі  «Методична робота», виконувались без змін.

Впроваджуючи інноваційні технології в програму роботи з дітьми педагоги проводили тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані заняття в залежності від основних напрямів розвитку Базового компонента, що забезпечує високу продуктивність діяльності дітей. Педагогам дана форма роботи дала можливість теоретично та практично оволодівати самоаналізом, збагатити свій власний досвід. Педагогічний колектив закладу має власні авторські напрацювання, творчі знахідки, що позитивно впливають на ефективність освітнього процесу.

Стимулюванням творчої та інноваційної активності педагогів стали огляди-конкурси:

-        «Осіння феєрія»;

-        «Прикраса для новорічної ялинки»;

-        «Найкраща годівничка» –формування партнерських відносин із сім’ями вихованців;

-        «Краща папка-пересувка з ОБЖД» – удосконалення професійної майстерності вихователів.

         Слід зазначити проявлену творчівсть та організаційну діяльність вихователів: Приліпки Г.С., Шевченко В.В., Калініченко І.В., утікової Н.Є., які стали переможцямиданихоглядів-конкурсів.

Впровадження інклюзії – наразі одна з найактуальніших проблем у системі дошкільної освіти. Стратегія розвитку інклюзії в дошкільному закладі – це комплекс заходів здійснення позитивних змін самого дитячого садка відповідно інклюзивних цінностей.

Одним із завданьдошкільного закладу було забезпечення сприятливих умов для здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами шляхом використання інноваційних освітніх технологій. Тож ми, продовжили свою роботу в цьому напрямку. З метою реалізації індексу інклюзії було створено творчу групу, яка протягом року забезпечувала належну просвітницьку, управлінську, методичну роботу, надавала соціально-педагогічну допомогу батькам та педагогам з даного питання.

 У 2020-2021 навчальному році ДНЗ приймав активну участь в  проекті «Сприяння освіті», в закладі був впроваджений проект «Книга що оживає», отримали перемогу у номінації «Автори власних історій»

В цілому рівень та результативність методичної роботи в ДНЗ за 2020-2021 навчальний рік можна відзначити як достатній.

  

Робота з батьками та громадськістю

Відповідно до ЗаконівУкраїни «Про освіту», «Про дошкільну освіту, одним з основних завдань, що стоїть перед дошкільним закладом, є «взаємодія з родиною для забезпечення повноцінного розвитку дитини».

Взаємодія роботи з батьками та громадськістю протягом навчального  року була одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом.

 Усі заходи з батьками протягом навчального року проводились дистанційно через сучасні комунікативні засоби - інтернет платформи.

За підсумками роботи колективу упродовж навчального року  можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.

 

Матеріально-технічна база

Для здійснення освітньо-виховного процесу в дошкільному закладі створені усі необхідні умови.

Дошкільний заклад укомплектовано меблями згідно росту дітей. На території розташовано 12 ігрових майданчиків з павільйонами, є спортивний майданчик.

У 2020 році дошкільний заклад прийняв участь у громадському проекті і став переможцем, очікуємо нове обладнання для спортивного майданчика.

Стан обладнання знаходиться на належному рівні. Територія дошкільного навчального закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена, повністю огороджена, оздоблена квітниками. Усе обладнання на майданчиках пофарбовано в яскраві кольори.

Фінансово-матеріальне забезпечення відбувалось за допомогою бюджетних та позабюджетних внесків батьків. Колектив та батьки  дошкільного закладу доклали багато зусиль до проведення ремонтно-відновлювальних робіт з метою покращення умов перебування дітей в дошкільному навчальному закладі.

Звіт про використання батьківських коштів щомісяця розміщується на сайті ДНЗ в розділі «Фінансова грамотність»

За рахунок батьківської благодійності  придбано та зроблено:

-        установлено дитячий павільйон;

-    замінено 9 дверей;

-    установлено нові металеві двері на евакуаційний вихід з кодовим замком;

-        придбано сушку для рук для санітарної кімнати;

-        підписка друкованих видань журналів та газет «Рятувальник», «Безпека Придніпров’я», «Дошкільне виховання з додатками»;

-        методичні посібники та література,

-        капітальний ремонт роздягальні для хлопчиків у басейні;

-        пісок 5т.;

-        2 пожежні шафи;

-    фарба для вуличного обладнання та підлоги коридорів

 Крім цього щомісячні витрати на канцтовари, миючі та дезінфікуючі засоби, предмети господарської праці, обслуговування технічних засобів.

За рахунок бюджетних коштів

- замінено 4 вікна на металопластикові на сходових площадках + відкоси;

- забезпечено заклад вогнегасниками;

- миючі засоби, туалетний папір, серветки, гумові рукавички дезінфікуючі засоби.

На останок хочу виславити подяку усім учасникам навчально-виховного процесу та причетним до нього за підтримку і допомогу у здійсненні тих завдань, які ставить перед собою наш колектив. Сподіваюсь на подальше взаєморозуміння та співпрацю з колективом та батьками наших вихованців.

 

 

 

Звіт завідувача

Комунального закладу освіти «Дошкільний навчальний заклад

(ясла-садок) № 163 комбінованого типу» Дніпровської міської ради
Новохацької Олени Опа
насівни

перед педагогічним колективом та громадськістю   

за 2019 – 2020 навчальний рік

   

Даний звіт зроблений на підставі ст.20 Закону України «Про дошкільну освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно–технічних навчальних закладів перед колективом та громадськістю»

    Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління дошкільним навчальним закладом.

 

Комунальний заклад освіти «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 163 комбінованого типу» Дніпровської міської ради розташований за адресою: 49089, місто Дніпро, вулиця Фабрично-заводська, будинок 5-А.

 Дошкільний заклад введено в експлуатацію у 1977 році.

Дошкільнийнавчальний заклад працює за 5-ти денним робочим тижнем, за режимом роботи 10,5 годин: з 7.00 – 17.30, чергова група працює з 17.30 до 19.00.

Проектна потужність – 220 місць, у 2019 - 2020 навчальному році дошкільний заклад відвідувало 306 дітей.

В закладі функціонує 12 груп:

2 групи раннього віку,

10 груп дошкільного віку, з них:

1 група санаторна для дітей з проявами туберкульозної інфекції;

1 група для дітей з вадами мовлення (логопедична);

1 група інклюзивна.

   

Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України,

- Конвенції «Про права дитини»,

- Закону України «Про освіту»,

- Закону України «Про дошкільну освіту»,

- Закону України «Про охорону дитинства»,

- Законів України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці»,

- «Положення про дошкільний навчальний заклад»,

- Базового компоненту дошкільної освіти України

- Закону України «Про відпустки»

- Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів

- Програми розвитку дитини дошкільного віку (від 2 до 6 років) «Українське дошкілля»

- Інструктивно-методичними листами МОН.

Крім програмового забезпечення, при організації роботи з дітьми дошкільного віку педагоги керувалися переліком навчальних видань, рекомендованих до використання в освітньому процесі дошкільних навчальних закладів у 2019-2020 навчальному році. А також, відповідно власного Статуту, Колективного договору та Правил внутрішнього трудового розпорядку.

Головною метою дошкільного навчального закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

Кадрове забезпечення та робота щодо підвищення фахової майстерності педагогів

В дошкільному закладі працює 52 працівники, з них:

  • 26 педагогів;
  • 26 технічного персоналу.

 

Кваліфікаційний  рівень  педагогів:

Вища  категорія - 4

І кваліфікаційна категорія – 1

Спеціаліст – 3

Вихователь– методист – 10

11 тарифний  розряд – 4

10 тарифний  розряд – 4

9 тарифний розряд – 1 (музичний керівник)

 

Методична робота з педагогічними кадрами у 2019 – 2020 навчальному році була спрямована на підвищення якості проведення навчально-виховної роботи шляхом впровадження інновацій, удосконалення професійної майстерності кожного  педагога.

Курси підвищення кваліфікації пройшли  3 педагога: Новохацька О.О., Сергійчук В.О., Арансон С.А.   Хід атестації педагогічних кадрів у  навчальному закладі перебував на постійному контролі. Адміністрацією закладу не тільки надавалась методична допомога в організації атестації безпосередньо вихователям, а й забезпечувався контроль за її проведенням: вивчалась система роботи педагогів шляхом відвідування занять, різних видів діяльності з дітьми, аналізу результатів роботи з батьками вихованців.    У зв'язку з введенням карантину по України, останнє засідання атестаційної комісії було проведено раніше на 12 днів, що підтверджується виданим наказом по ДНЗ.

Атестовано  5  педагогічних працівників:

- вихователь Демянчук Н.О. підтверджено педагогічне звання «вихователь-методист»;

- вихователь Золотухіна І.А., підтверджено педагогічне звання «вихователь-методист»;

- вихователь Леженіна В.С., підтверджено педагогічне звання «вихователь-методист»;

- вихователь Шевченко В.В.. встановлено 11 тарифний розряд;

- вихователь Чаус Н.Ю., встановлено 11 тарифний розряд.

 

Головна мета закладу:

    Забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

    Упродовж 2019-2020 навчального року, з метою підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її поступального інноваційного розвитку, педагогічний колектив працював над підвищенням кваліфікації та підтримки самоосвіти педагогів шляхом мотивування до участі у роботі майстер-класів, брейн-рингів, воркшопів та інших.

      З метою  підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її інноваційного розвитку  педагогічний колектив дошкільного навчального закладу спрямовує свою  діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості, починаючи з перших років життя дитини і  завершуючи вступом до школи.

      Керуючись основними положеннями нормативних документів, які визначають сучасну законодавчу базу й методичне забезпечення дошкільної освіти та планом роботи на 2019-2020 навчальний рік, колектив дошкільного навчального закладу зосередив увагу на реалізації таких пріоритетних напрямів:

1. Розвиток комунікативно-мовленнєвої компетенції та творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку через усі види діяльності.

2. Розвиток екологічної свідомості у дітей через проблемні ситуації та пошуково-дослідницьку діяльність.

3. Формування основ здорового способу життя засобами валеологічної та екологічної освіти дошкільників у співпраці з батьками.

 

     Для реалізації зазначених завдань у річному плані роботи закладу було визначено комплекс управлінських, методичних, організаційно-педагогічних форм роботи.

    Відповідно до обласного науково – педагогічного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства»   з  вересня 2019  по серпень 2020 р. була запланована робота над підсумковим етапом  проекту. Педагоги усвідомлюють пріоритети освіти, спрямованої на комплексне впровадження педагогічних стратегій соціалізації особистості, впроваджують інноваційні педагогічні технології розвитку соціальних компетенцій вихованців, прагнуть до самовдосконалення, самоосвіти та самореалізації, накопичують передовий педагогічний досвід, який може бути упровадженим у практику всього дошкільного закладу.

 

Організація методичної роботи дошкільного закладу

     Методична робота в закладі регламентується річним планом.

     Планування та організація навчального процесу  за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти.

    Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ДНЗ функціонує методичний кабінет, який є науково – методичним осередком для педагогів та батьків. Протягом року кабінет поповнився наочно-дидактичними посібниками, науковою, навчально-методичною літературою, атрибутами, відеоматеріалами.  Під керівництвом  вихователя – методиста Лисиченко К.Д. педагогічний колектив має змогу здійснювати переорієнтацію всього освітньо-виховного процесу з навчального на розвивальний.  Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими  методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями.

      Протягом навчального року в своїй роботі педагоги закладу значну увагу приділяли розвитку пізнавальної активності дошкільників під час проведення  занять, при організації гурткової роботи, при проведенні спостережень і екскурсій в природу та соціум, в пізнавально-розвивальних бесідах, в дидактичних, конструкторсько-будівельних та настільних іграх, при проведенні дослідницької діяльності та  в повсякденному житті.

        З 2016 року колектив дошкільного закладу співпрацює з благоджійним  фондом «LEGO – фондейшен», який надав на кожну групу комплекти конструктора «Шість цеглинок» та LEGO-дупло. Конструктор LEGO - це практичний інструмент для навчання, це технологія навчання. Завдяки цьому матеріалу діти  тренують пам'ять, розвивають моторику і мислять творчо. Щорічно колектив закладу приймає участь у фестивалях  «LEGO – фондейшен». У квітні 2020 року ми були нагороджені дипломом  у номінації «Успіх».

        Важливе місце в роботі з дітьми займає  виховання в дітях патріотизму і

толерантності до людей різних національностей у контексті духовного розвитку особистості. З цього питання педагогічний колектив закладу, у своїй роботі  здітьми, виділив  основні завдання:  

 - формування любові до рідного краю (причетності до рідного дому, сім'ї,    

    дитячого садка, міста);

 - формування духовно-моральних взаємин;

- формування любові до культурного спадку свого народу;

 - виховання любові, поваги до своїх національних особливостей;

-  почуття власної гідності як представників свого народу;

 - толерантне ставлення до представників інших національностей, до

    ровесників, батьків, сусідів, інших людей.

Патріотичне виховання було направлено на  виховання шанобливого ставлення до людини, результатів її праці, до рідної землі, її захисників, до державної символіки, традицій, свят.

       На допомогу вихователям були проведені групові та індивідуальні консультації згідно річного плану. Щорічно восени проводиться свято Осені «День печеної картоплі», яке дуже полюбляють наші вихованці. А на свято «Покрова» в дошкільному закладі проводиться розвага-змагання «Ми – маленькі козачата» за участю педагогів, студентів-практикантів педагогічного коледжу ДНУ. 

        Навесні 2020 року, у період карантинних обмежень, вихователі працювали у нових умовах, освоювали нові форми роботи з дітьми та батьками – онлайн-навчання, онлайн-бесіди, поради, консультації.   

У той же час є декілька проблемних питань щодо методичної роботи в ДНЗ:

-  недостатнє уміння вихователів розподіляти у часі діяльність вихованців різних вікових груп, забезпечити індивідуальний, ігровий та інші сучасні підходи до організації дитячої життєдіяльності в дошкільному закладі;

- не всі вихователі мають технічну можливість проводити онлайн-зустрічі з батьками.

 

Організація медичної роботи

            План роботи медичної служби на 2019 – 2020 н. р. складений відповідно до річного плану роботи закладу та виконаний не в повному обсязі, у зв'язку з введенням по Україні карантинних обмежень, пов'язаних із захворюванням на COVID-19.

Дошкільний заклад має медичний кабінет, ізолятор для дітей з  ознаками захворювання. Медичне обслуговування дітей закладу забезпечує старша медична сестра. Протягом навчального  року колектив дошкільного закладу приділяв особливу увагу формуванню здоров'язберігаючої компетентності  дітей. Дітей оточують кваліфіковані педагоги,  медична сестра, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров’я дітей, підтримують інтерес дітей до власного здоров’я.

    У кожній віковій групі, згідно з антропометричними вимірюваннями, наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким  проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

Восени вихователі проводили обстеження фізичного стану дітей, їх вміння якісно виконувати основні рухи (з бігу, стрибків, кидання).

Весною обстеження не проводилось через карантин. 

          Уся  медична робота в закладі спрямована на зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей. Санітарно – гігієнічні умови дошкільного закладу на належному рівні. В закладі проводяться усі необхідні профілактичні заходи:

-         контролюється виконання санітарно-гігієнічних норм працівниками на усіх ділянках роботи;

-         здійснюється щоденний огляд дітей при прийомі у заклад, а у зв'язку з карантинними обмеженнями, з червня 2020 року – з обов'язковим вимірюванням температури при прийомі дитини і кожні 4 години;

-         розроблена тематика для медико-педагогічних нарад.

У закладі постійно проводяться загартувальні процедури. Протягом дня підтримується рухова активність дітей. Проводяться  „Дні здоров'я”, спортивні розваги та розваги на воді. У навчальні заняття вводяться фізкультхвилинки. Влітку проводяться оздоровчі заходи, які полягають  у забезпеченні посиленого харчування, проведенні занять та розваг на свіжому повітрі.

 

Організація харчування

          Харчування  дітей в ДНЗ  здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах.  Діти отримують 3-разове харчування. Послуги  харчування в дошкільному закладі здійснює компанія «Продрезерв-5», які надали  єдине примірне двотижневе меню на різні пори року та технологічні карти.

Продукти  харчування надходять разом із  сертифікатами якості та гігієнічними висновками.

З боку завідувача та медичного працівника протягом року здійснювався  систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Відповідно до графіка проводились планові та оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі.

Готуючи страви, кухарі  суворо дотримуються технології приготування їжі, нормативного об'єму страв. Продукти харчування та продовольча сировина надходять від постачальників із супровідними документами.

З боку вихователів здійснюється постійний контроль за культурою харчування вихованців. Режим харчування здійснюється відповідно до режиму кожної вікової групи.

    Але   дошкільний заклад потребує  капітального ремонту харчоблоку із заміною електроплити.

 

Співпраця педагогічної, батьківської громадськості з громадськими організаціями.

 

Завдяки активній співпраці батьків, вихователів, адміністрації, технічного відділу департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради матеріально-технічна база дошкільного навчального закладу у 2019-2020 навчальному році значно покращилась.

  За допомогою департаменту гуманітарної політики ДМР у грудні 2019 року було частково відремонтовано дах дошкільного закладу, у березні 2020 року заклад отримав нову пральну машину. У липні 2020 року для корекційної роботи з дитиною з ООП отримали новий планшет.

 

Спільними зусиллями роботи адміністрації ДНЗ № 163  батьківського комітету закладу були розроблені заходи щодо зміцнення та модернізації КЗО ДНЗ № 163, так у 2019-2020  навчальному році було придбано, поставлено на облік та виконано:

  • Заміна навісів над вікнами роздягалень басейну – 5500 грн.
  • Капітальний ремонт роздягальні дівчаток у басейні (кахель – підлога, частково стіни, фарбування та розмальовування стін,) – 9618 грн.
  • Заміна світильників у роздягальні для дівчаток (при басейні) – 240 грн.
  • Придбано 20 м гардин для холу (центральний вхід)  - 2030 грн.
  • Придбано пилосос для музичної та спортивної зали – 5600 грн
  • Придбано фотоштори тематичні: до Нового року та свята Весни - 8072 грн.
  • Придбано шифон для музичної зали – 788 грн.
  • Придбано бойлер на пральню – 2698 грн.
  • Придбано проточний водонагрівач до санітарної кімнати – 1299 грн
  • Встановлено нові ворота з хвірткою та кодовим замком(+ демонтаж старих воріт і хвіртки та монтаж нових) – 13800 грн.
  • Знаки вказівні настінні з ПБ – 1282 грн.
  • Відновлено вуличне освітлення біля центрального входу, на ігрових майданчиках груп «Ромашка», «Журавка», «Капітошка» - 3000 грн.
  • Оздоблення фасаду – 1730 грн.
  • Канцтовари (папір офісний, чорнила для заправки картриджа, ручки кулькові, клей, скотч, скрепки) – 1118 грн.
  • Панелі ПВХ у коридор центрального блоку – 4773 грн.
  • Ремонт 2-х пральних машин – 3000 грн.
  • Миючі засоби, лампи освітлення – 1575 грн
  • Лампа світлодіодна (для вуличного освітлення)+лампи для заміни – 797 грн.
  • Придбано фарбу, пензлі  та пофарбовано вуличне обладнання та сходи і підлогу коридорів ДНЗ – 1320 грн.
  • Придбано розсаду та висаджено квіти – 600 грн.
  • Придбано та встановлено наружні відливи на центральному вході будівлі – 240 грн.
  • Інструмент для роботи двірника (граблі, мітли, лопата) -312 грн.
  • Матеріали для ремонту (для робітника) – 1367 грн.
  • Завезено пісок для дитячих пісочниць – 1450 грн.

 

Всього витрачено батьківської благодійної допомоги

на суму  - 72 209 грн.

   Було виготовлено та придбано прикраси для музичної зали до святкових ранків.  Відремонтовані лави та пісочниці на дитячих майданчиках. Проведено поточний ремонт майданчиків.  Під час місячника по благоустрою території закладу  оновлені клумби, весною силами працівників впорядковано 3 клумби, висаджено багато квітів.

       В дошкільному закладі проводиться  велика  робота по збереженню та поповненню матеріально-технічної бази закладу, але залишається ще багато  проблем, а саме:

  • Постійно забивається каналізаційна система.
  • Потребують капітального ремонту харчоблок із заміною плити, приміщення басейну із заміною вентиляції, пральні.
  • Ремонт системи опалення.
  • Відновлення 3-х тіньових дитячих прогулянкових навісів.
  • Ремонт 4-х прогулянкових майданчиків.
  • Ремонт паркану.
  • Ремонт асфальтового покриття пішохідної дороги на території за будівлею.

     

Безпека життєдіяльності:

 Одним із основних завдань, які стоять перед дошкільним закладом,  є, відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад,  - збереження  життя, фізичного та психічного здоров'я вихованців.

Одним з напрямків створення безпечних умов для дітей – це навчання дітей правилам безпечного поводження під час навчально-виховного процесу. З цією метою у дошкільному закладі передбачено проведення бесід, інструктажів з дітьми перед проведенням організованих педагогічних заходів. У жовтні 2019 року був проведений Тиждень безпеки дитини, під час якого, у кожній групі проводились тематичні заходи.

     За звітний період не сталося жодного випадку травмування дитини під час навчально-виховного процесу та побуті.

Внаслідок введення карантинних обмежень, в закладі складено графік руху груп по закладу, проведено інструктаж з колективом, щодо  дотримання протиепідемічних заходів.

 

Робота з батьками та зверненнями громадян

      В дошкільному закладі проводиться певна робота зі зверненнями громадян, так за звітний період звернення громадян, крім влаштування дітей до дошкільного закладу, відсутні.

      Підсумовуючи сказане, можна оцінити роботу колективу за 2019-2020 навчальний рік, як задовільну. Зважаючи на це, робота колективу дошкільного навчального закладу у наступному навчальному році буде спрямована на: індивідуалізацію освітнього процесу; підсилення тенденції особистісно орієнтованої, гуманістичної  моделі виховання; соціалізацію дошкільників; удосконалення роботи педагогічного колективу з оптимізації шляхів взаємодії з родиною вихованців.  Це допоможе педагогам забезпечувати умови для зростання життєвої компетенції кожної дитини, у  відповідності з вимогами  Базового компоненту дошкільної освіти.

      Адміністрація  та  батьківський  комітет дошкільного  навчального  закладу № 163  щиро дякує  колективу ДНЗ та батькам за створення належних умов та підготовку закладу до оздоровлення  та нового  навчального року.